قیمت کورین در بازار ایران

قیمت کورین

قیمت کورین


متریال سالید سرفیسSolid Surface  رنج وسیعی از مواد را شامل می‌شود. سالید سرفیس به متریالی که دارای سطح صاف و غیر متخلخل باشد گفته می‌شود. این نوع متریال کاربرد وسیعی در ساخت سرویس‌های بهداشتی، کابینت آشپزخانه، دکور رستوران و کافی‌شاپ، مطب و اماکن بهداشتی پیدا کرده‌اند؛ دلیل آن هم ویژگی‌های خاص آنها است. سالید سرفیس کورینCorian  یکی از همین متریال‌ها است که امروزه نزد خیلی از مردم به محبوبیت ویژه‌ای رسیده است. این متریال در طراحی آشپزخانه‌های مدرن نقش مهمی را ایفا می‌کند. این متریال ویژگی‌های خاصی مثل آنتی باکتریال بودن و ضد آب بودن دارد به همین جهت بسیار پرکاربرد شده است. اگر مایلید در مورد کورین و همچنین عوامل مؤثر بر قیمت کورین در بازار ایران بدانید با ادامه مطلب همراه ما باشید.

کورین چیست؟

قبل از اینکه به قیمت کورین در بازار ایران و عوامل مؤثر بر آن را بررسی کنیم بهتر است تعریف کوتاهی از کورین داشته باشیم. کورین نوعی سنگ مصنوعی است که از ترکیب موادی همچون پلیمرهای آکریلیک، رزین، آلومینیوم و ماده معدنی به نام بوکیست به وجود می‌آید. این ماده سنگ مانند، قابلیت‌های بیشتری نسبت به سنگ داشته، ازاین‌رو در مصارف مختلفی کاربرد دارد.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت کورین

عوامل زیادی بر قیمت کورین تأثیر می‌گذارند که به چند مورد آنها اشاره می‌کنیم.

بافت کورین

در بافت سنگ کورین دانه‌هایی وجود دارد که بر اثر واکنش‌های شیمیایی به وجود می‌آیند. اندازه این دانه‌ها بر قیمت کورین مؤثر بوده و هرچه کورین دانه‌های درشت‌تری داشته باشد قیمت آن هم بالاتر است.

محل استفاده سنگ کورین

اینکه سنگ کورین برای چه مصرفی به کار گرفته شود نیز بر قیمت آن مؤثر است. چه بسا استفاده از آن به عنوان سینک، یا دیوارپوش با قیمت آن برای مراکز درمانی متفاوت است.

کورین

ضخامت

ضخامت ورق کورین از شش میلی‌متری شروع می‌شود. ورق‌های با ضخامت بالاتر قیمت بالاتری نیز دارند. ضخامت ورق تأثیر مستقیم بر قیمت آن دارد.

اندازه ورق

اندازه طول و عرض ورق کورین نیز یکی از عوامل مهم مؤثر بر قیمت آن است. اندازه ورق برای مصارف مختلف قطعاً متفاوت است و می‌تواند به سفارش مشتری برش بخورد.

طرح

نوع طرح سنگ کورین یکی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت است. طرح‌های ساده و بدون طرح به مراتب ارزان‌تر هستند.

محل زندگی

از آنجا که به هنگام سفارش ورق از کارخانه درصدی برای دوری و نزدیکی به قیمت سنگ اضافه می‌شود، بنابراین محل زندگی نیز بر قیمت کورین مؤثر است.

بیشتر بخوانید: کورین ایرانی و مزایا و معایب آن

حجم پروژه

حجم پروژه و میزان کورین موردنیاز برای آن چقدر است؟ معمولاً میزان سفارش این محصول اگر به تعداد بالا باشد می‌تواند بر قیمت نهایی کورین تأثیرگذار باشد.

نوع مارک و برند

قطعاً نوع مارک و برند سنگ یکی از عوامل اصلی تأثیرگذار بر قیمت است. حتی باوجود کیفیت برابر نیز برخی برندها خیلی گران‌تر از انواع دیگر هستند.

عوامل مؤثر بر قیمت کورین در بازار ایران

به‌غیراز عوامل مؤثر بر قیمت کورین که مشتری بایستی به آنها توجه کند، عواملی وجود دارند که بر تعرفه قیمت کورین در بازار ایران تأثیر می‌گذارند. این عوامل شامل موارد زیر هستند.

قیمت دلار

نوسان قیمت دلار نه‌تنها بر قیمت کورین که بر قیمت همه متریال‌ها مؤثر است. از آنجا که قیمت دلار به‌طور مستقیم بر اقتصاد ایران تأثیر می‌گذارد، می‌تواند به‌راحتی بر قیمت کورین در بازار ایران نیز مؤثر باشد.

تولیدات داخلی

تولید کورین ایرانی با مواد اولیه ایرانی اگر با همان کیفیت خارجی انجام شود باعث پر کردن نیازها و تقاضاها می‌شود و بر قیمت کورین در بازار ایران تأثیر می‌گذارد.

دلالی

این مورد تأثیر منفی بر قیمت کورین در بازار ایران دارد، چراکه دست‌به‌دست شدن محصولات تا رسیدن به بازار و به دست مشتری باعث بالا رفتن قیمت آن می‌شود.

عرضه مستقیم

عرضه مستقیم منظور فروش ورق کورین به قیمت کارخانه است. این امر در مورد تولیدات داخلی صدق می‌کند ولی برای برندهای خارجی این امر امکان‌پذیر نیست. عرضه مستقیم تأثیر مثبت بر قیمت کورین در بازار ایران دارد.

بیشتر بخوانید: کابینت ممبران و مزایا و معایب آن

صادرات و واردات

از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت کورین در بازار ایران امر صادرات و واردات این محصول است. در صورت کم شدن واردات محصولات خارجی، قیمت آنها نیز به مراتب افزایش می‌یابد.

رکود اقتصادی

از سری عوامل منفی بر قیمت کورین که باعث گران شدن آن می‌شود رکود اقتصادی است. رکود به معنی کم شدن فعالیت‌های اقتصادی است که باعث افزایش قیمت همه محصولات می‌شود.

کارآفرینی

کارآفرینی که نقطه مقابل رکود اقتصادی است نیز یک عامل مؤثر بر قیمت کورین در بازار ایران است. کارآفرینی و ایجاد اشتغال در راستای توسعه تولیدات داخلی باکیفیت تأثیر خوبی بر قیمت کورین می‌گذارد.

کیفیت محصول

کیفیت محصول به مواد معدنی به کارگرفته شده در آن بستگی دارد. محصول نهایی اگر دارای کیفیت مناسبی نباشد، متخلخل باشد، ضدآب و ضدخش نباشد، قیمت ارزان‌تری نیز خواهد داشت.

کورین

تأثیر ایرانی یا خارجی بودن بر قیمت کورین در بازار ایران

ممکن است برای خیلی‌ها سؤال شود که کدام برند کیفیت بهتری دارد و قیمت کدام مارک ارزان‌تر است. در پاسخ به این سؤالات بایستی گفت که همه برندهای خارجی ازلحاظ کیفیت در یک اندازه هستند و بنابراین قیمت همه آنها باید برابر باشد. مگر اینکه سنگ کورین خواص ویژه‌ای داشته باشد؛ آنگاه قیمت آن بیشتر محاسبه می‌شود.

همه برندهای ایرانی که در ایران تولید می‌شوند از لحاظ کیفی برابر هستند. برندهای ایرانی نسبت به مارک‌های خارجی کیفیت پایین‌تری دارند؛ بنابراین ارزان‌تر از برندهای خارجی هستند.

نتیجه‌گیری

همان‌طور که گفته شد کورین یک سنگ مصنوعی با کاربردهای فراوان است که مزایا و معایب متعددی دارد. این سنگ در ایران نیز تولید می‌شود. عوامل بی‌شماری بر قیمت کورین در بازار ایران تأثیر می‌گذارند که به موارد زیادی از آنها در این مقاله اشاره شد. با توجه به اطلاعات داده شده در مقاله می‌توانید قیمت کورین در بازار ایران را حدس بزنید.

چنانچه قصد تهیه صفحات کورین با بهترین قیمت و متنوع ترین و جدیدترین مدل های روز دنیا را دارید میتوانید با کارشناسان فولکو در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =