کورین

 

کورین

_

جالب است بدانید که طی چند دهه اخیر سنگ کورین و استفاده از آن در صنعت ساختمان‌سازی از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار شده‌ است. سنگی که علاوه بر زیبایی با ویژگی‌های دیگری ازجمله مقاومت و قابلیت برش ساده در ابعاد مختلف همراه شده است؛ اما با توجه به همه‌ی مزایایی که در ادامه این مقاله خواهیم گفت، انتخاب و خرید سنگ مصنوعی کورین با اعمال دقت خاصی همراه است که مسلماً علاوه بر اطلاعات کافی در زمینه خرید، یک فروشگاه قابل‌اعتماد نیز می‌تواند نقش بسیار مهمی در یک خرید موفق داشته باشد؛ بنابراین افتخار داریم که اعلام کنیم فروشگاه فولکو عرضه‌کننده و مجری انواع دکوراسیون داخلی و سیستم‌های آشپزخانه، در کنار سایر محصولات خود سنگ کورین را نیز به بازار عرضه می‌کند.

سنگ کورین چیست؟

سنگ کورین از نوع سنگ‌های ساختمانی بدون درز و شکاف و کاملاً منسجم می‌باشد و از ترکیب مواد مصنوعی با یکسری مواد معدنی و سنگی به دست می‌آید و سپس در قالب‌هایی با اندازه‌های مختلف ریخته و تهیه می‌شود. کورین شباهت زیادی به سنگ طبیعی دارد. این شباهت به ترکیبات اصلی استفاده‌شده در کورین برمی‌گردد. مواد پایه برای ساخت این متریال شامل کورین پلیمر اکریلیک، آلومینیوم (دارای سه تا مولکول آب) و سنگ معدن بوکسیت می‌باشد.

کاربردهای سنگ کورین

سنگ کورین علاوه بر کاربردی که در صنعت ساخت‌وساز به‌ویژه دکوراسیون آشپزخانه دارد، استفاده زیادی نیز در بیمارستان‌ها و مراکز اداری دارند که در این بخش به‌طور مفصل درباره هر یک از مکان‌های مورداستفاده از این نوع سنگ صحبت می‌کنیم.

۱. فضای درمانی و آزمایشگاهی

همان‌طور که میدانید، سنگ کورین متریانی است که سطح آن هیچ خلل و فرجی ندارد و از سوی دیگر، این متریال بدون درز اجرا می‌شود. به همین دلیل برای فضاهای آزمایشگاهی، درمانی و همین‌طور شرکت‌های محصولات غذایی که برای میزهای خود نیاز به سطوح کاملاً بهداشتی دارند، کورین یک متریال فوق‌العاده است.

درواقع اجرای بدون درز این سنگ باعث می‌شود تا ذرات ریز میکروسکوپی و باکتری اجازه رشد در سطح را نداشته باشند و به همین سبب، مورد تائید برای استفاده در امور بهداشتی، آزمایشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و شرکت‌های و کارخانه‌های محصولات غذایی می‌باشند.

۲. دفاتر اداری و فروشگاه‌ها

همان‌طور که میدانید در دفاتر اداری و فروشگاه‌ها، بخشی به اسم پذیرش وجود دارد که می‌توان برای زیبایی کار و خاص بودن فضا، کانتر، میز منشی یا میز صندوق را از جنس کورین ساخت. در این حالت، می‌توان کورین را به‌عنوان بدنه و صفحه مورداستفاده قرار دارد. در چنین حالتی معمولاً سازه میز از جنس فلز است و بدنه و سطح آن با کورین کار می‌شوند. طرح‌های متفاوت و زیبای کورین این قابلیت را می‌دهند که بتوان کانترها و میزهای کاملاً خاص و سفارش را ایجاد نمود. به این شکل می‌توان فضای اداری یا تجاری را متحول و شیک نمود.

دلیل این محبوبیت استفاده از کورین را می‌توان به دلیل طول عمر بالا، زیبایی و بهداشتی بودن آن در نظر گرفت. از طرفی در فروشگاه‌ها نیز می‌توان برای طراحی استند فروشگاهی که محصولات بر روی آن قرار می‌گیرند از سنگ کورین استفاده نمود. کورین برای استند فروشگاه، می‌تواند یک فضای لوکس را رقم بزند…

کورین

۳. فضای مسکونی

کورین در فضای منزل و آشپزخانه، به‌عنوان متریال صفحه کابینت و کانتر در آشپزخانه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. وقتی کورین به‌عنوان رویه کابینت مورداستفاده قرار می‌گیرد، زیبایی این متریال فضای آشپزخانه را به‌طورکلی متحول می‌کند. استفاده از کورین به‌عنوان صفحه کابینت، پرکاربردترین زمینه استفاده ارز این نوع متریال در فضای مسکونی است.

علاوه بر موارد ذکرشده، می‌توان از سنگ کورین در راستای ساخت صفحه زیر روشویی در سرویس بهداشتی که آب فراوانی بر روی آن می‌ریزد نیز استفاده کرد. همچنین سنگ کورین در ساختمان‌های نوساز، به‌عنوان صفحه زیر روشویی در سرویس بهداشتی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

به‌غیراز موارد ذکرشده، سینک ظرفشویی آشپزخانه و کاسه روشویی سرویس بهداشتی نیز با کورین ساخته می‌شوند. برای آشپزخانه‌هایی که در آن‌ها به دنبال داشتن صفحه و سینک یکپارچه هستند، تهیه سنگ کورین از یک فروشگاه معتبر مانند فولکو این قابلیت را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

مزایا سنگ کورین

ویژگی‌های مفید و کاربردی این نوع از سنگ‌های ساختمانی سبب شده تا میزان محبوبیت آن نسبت به رقیبان چند برابر باشد، چراکه این مزایا بسیار بیشتر از معایب آن می‌باشد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

  • همدستی و یکپارچگی سنگ کورین در همه‌ی محل‌های اتصال
  • مقاومت مناسب در برابر تغییرات دما به‌طوری‌که با تغییر دما دچار شوک حرارتی نمی‌شود.
  • دارای خواص ضد لک، ضد آب و آنتی باکتریال
  • قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی و جلا پذیری راحت
  • مقاومت مناسب در برابر استفاده از مواد شوینده
  • قابلیت طراحی و فرم پذیری آسان و راحت
  • طول عمر این نوع سنگ معمولاً بالاست
  • برش و نگهداری سنگ کورین راحت و ساده می‌باشد.
  • تنوع رنگ و طرح زیادی را ارائه می‌دهد.
  • به‌طورکلی سنگ کورین ازنظر قیمتی ارزان‌تر از کوارتز و گرانیت در بازار می‌باشد.

نمونه کار فولکو فورم

چرا سنگ‌های کورین موردتوجه واقع‌شده‌اند؟

امروزه سنگ‌های مصنوعی کورین مورد استقبال طراحان و معماران آسیایی‌اند و بازارهای مختلفی برای تولید و توزیع این نوع سنگ‌ها در حال فعالیت می‌باشد. باوجوداینکه سنگ کورین در رقابت با سنگ‌های کوارتز و امثال آن است، اما به خاطر تنوع رنگ و یکپارچه بودنش در دکوراسیون از سنگ‌های قدیمی خیلی جلوتر و مورد استقبال تر است. همچنین همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، سنگ کورین اکنون در بسیاری از بیمارستان‌ها برای نمای سینک‌ها، ایستگاه‌های پرستاری و روکش دیوار چه از جنبه زیبایی و چه ازنظر بهداشتی مورداستفاده است.

نکات قابل‌توجه در هنگام خرید سنگ کورین

یکی از مهم‌ترین نکات در هنگام خرید کورین قیمت آن است که با توجه به نوع سنگ موردنظر و کاربردهای آن مطرح می‌شود. درواقع بسته به نوع سنگ و کاربرد آن ازلحاظ زیبایی‌شناسی قیمت آن نیز بالاتر می‌رود. ازجمله نکات مهم دیگر در هنگام خرید کورین دقت به طرح و رنگ آن است چراکه طرح رویه کورین با توجه به نقش مهمی که در دکوراسیون داخلی آشپزخانه دارد اهمیت ویژه‌ای نیز دارد. لازم به ذکر است که طرح رویه کورین می‌تواند به‌صورت ساده، دانه‌ریز، دانه‌متوسط و دانه اکلیلی، دانه‌درشت و دانه شیشه‌ای و رگه‌دار و یا ابر و بادی باشد.

از دیگر موارد مهم در خرید سنگ کورین، ایرانی و یا خارجی بودن صفحات کورین همراه با کیفیت آن‌ها است. درواقع لازم به ذکر است که تمامی این سنگ‌های کورین چه ایرانی و چه خارجی با اندکی اختلاف در یک رده کیفیتی‌ می‌باشند. درواقع اکثر سنگ‌های کورین در ایران کره‌ای هستند که ازلحاظ کیفیت با سایر موارد چندان تفاوت فاحشی ندارند. همچنین واقعیت این است که قیمت کورین خارجی معمولاً بالاتر از انواع داخلی می‌باشد ولی چندان ارجحیتی نسبت به سایر موارد ندارند.

سخن پایانی

همان‌طور که دیدید هدف ما در این بخش آشنایی شما با سنگ کورین و کاربردهای مختلف آن بود. همچنین درباره‌ی مزایای بی‌شمار این نوع سنگ نسبت به سایر انواع سنگ ساختمانی نیز صحبت کردیم. لازم به ذکر است که علاوه بر ویژگی‌های خاص و ارزشمند این نوع سنگ خرید آن از یک فروشگاه معتبر نیز می‌تواند در دستیابی به یک محصول باکیفیت بسیار مؤثر باشد؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم به فروشگاه فولکو سر زده و با انواع سنگ کورین و ریز قیمت‌های آن بیشتر آشنا شوید. در پایان امیدواریم مطالب پیش رو در راستای یک خرید موفق مفید بوده باشد.

نمونه کار فولکو فورم