سینک گرانیتی

 

سینک گرانیتی

_

سینک ظرف‌شویی ازجمله پرکاربردترین وسایل آشپزخانه به شمار می‌رود و وسیله‌ای که علاوه بر زیبایی باید دارای ویژگی‌های دیگری ازجمله مقاومت مناسب و کاربردی بودن در فضای آشپزخانه را داشته باشد؛ بنابراین با توجه به اهمیت این موضوع در یک خرید موفق در ادامه افتخار داریم تا  به معرفی سینک گرانیتی فولکو پرداخته و این محصول منحصربه‌فرد را از زوایای مختلف بررسی کنیم. پس با فولکو همراه باشید.

سینک گرانیتی چیست؟

در اولین برخورد با یک سینک گرانیتی احتمالاً شما هم مثل خیلی از افراد فکر می‌کنید که سینک گرانیت برشی بزرگ از سنگ گرانیت است، اما واقعیت این نیست. درواقع برای ساخت سینک‌های گرانیتی کانی‌های مقاومی از گرانیت مثل کوارتز را با درصدهای مشخصی از رزین و چسب‌های مخصوص مخلوط کرده و با استفاده از قالب‌های مخصوص آن‌ها را به اشکال و طرح‌های مختلف درمی‌آورند. در چنین حالتی خرده‌های گرانیتی یا همان کوارتز و رزین با نسبت‌های هشتاد به بیست باهم ترکیب می‌شوند. جالب است بدانید که ازآنجایی‌که کوارتز کانی‌ بسیار مقاوم در طبیعت محسوب می‌شود پس می‌تواند گزینه ایده آلی نیز برای ساخت سینک باشد. چیزی که هم زیباست و هم مقاومت آن زبان زد است.

یک سینک خوب، سینکی است که

همان‌طور که احتمالاً در جریان هستید در بازار با انواع محصولات مختلف باکیفیت‌های متنوع مواجه هستیم و مسلماً در این میان تشخیص اینکه کدام سینک محصولی خوب و کدام بد است کمی دشوار به نظر میاد؛ اما با دانستن یکسری ویژگی‌های کلی در شناخت سینک می‌توانید دست به انتخاب و خرید مطمئن بزنید. این ویژگی‌ها شامل:

۱. عمق لگن

لگن‌های ظرف‌شویی دارای عمق‌های متفاوتی هستند که به‌طورمعمول از 14 سانتی‌متر، 18 سانتی‌متر، 20 سانتی‌متر و 22 سانتی‌متر در بازار وجود دارند. درواقع هرچه عمق لگن بیشتر باشه کیفیت سینک هم بالاتر می‌رود.

۲. ضخامت رویه سینک

ضخامت‌های ورق‌های رویه موجود در بازار عبارت‌اند از 0/6، 0/8، 1، 1/2 میلی‌متر که طبیعتاً هرچه ضخامت رویه بالاتر باشد کیفیت محصول هم بالاتر می‌باشد.

همچنین به‌عنوان نکات تکمیلی به یاد داشته باشید که اگر سینک گرانیتی تهیه کردید به‌هیچ‌عنوان برای تمیز کردن آن از مواد اسیدی مثل جوهر نمک، اسید، وایتکس و… استفاده نکنید. درواقع بهترین ماده برای تمیز کردن سینک استفاده از مایع ظرف‌شویی و یا مخلوط سرکه و آب است.

۳. نوع و جنس ورق

به‌طورکلی انواع ورق استیل شامل نوع ساده و آجدار می‌باشد که توصیه می‌کنیم برای خرید سینک سعی کنید تا حد ممکن استیل آجدار نخرید. چراکه باوجود مصون ماندن این نوع سینک از هرگونه خط و خش، تمیز کردن آن‌ها بسیار سخت می‌باشد.

سینک-گرانیتی

بهترین سینک گرانیتی جهت خرید

درواقع هدف ما از صحبت درباره مزایای زیاد سینک گرانیتی فولکو آشنایی شما با تمام قابلیت‌های سینک‌های گرانیتی است. سینک‌های گرانیتی محصولاتی‌ هستند که به طریق مصنوعی از مواد طبیعی ساخته‌شده و همین موضوع نقاط قوت زیادی را برای آن‌ها به بار آورده است،  بنابراین در چنین حالتی شناخت بیشتر مزایا و معایب این محصول میتونه به انتخاب بهتر شما در بازار کمک زیادی کند.

  • دوام و مقاومت بی‌نظیر

اسم سنگ گرانیت همواره با واژه سختی و مقاومت گره‌خورده است و طبیعتاً به همین دلیل هم هست که سینک‌های گرانیتی نسبت به خط و خش و همچنین ضربه کاملاً مقاوم می‌باشند. درواقع سینک‌های گرانیتی مشابه سینک‌های فلزی نسبت به ضربه آسیب‌پذیر نبوده و با فرورفتگی همراه نخواهد بود و نسبت به خراش مقاوم‌اند البته اگر با سیم ظرف‌شویی به آن آسیب نزنید، چراکه با ادامه دادن چنین حرکاتی خیلی زود زیبایی خود را از دست خواهند داد. ناگفته نماند که سینک‌های گرانیتی در کیفیت و تراکم‌های مختلفی در دسترس‌اند و متعاقباً تراکم‌های بالا از مقاومت بیشتری نیز برخوردار می‌باشند.

  • حرارت دیگر تهدید نیست!

مسلماً یکی از دغدغه‌های افرادی که یک نمونه سینک جدید در خانه گذاشتن مقاومت سینک ظرف‌شویی در برابر حرارت است که باید اذعان کرد تحمل سینک‌های گرانیتی در برابر حرارت بسیار بیشتر از نوع فلزی و استیل است، به‌طوری‌که تا ۲۸۰ درجه سانتی‌گراد را هم می‌تواند تحمل کند و به‌هیچ‌وجه تغییر رنگ و ظاهر ندهد، البته این قابلیت چیزی از رعایت کردن اصول نگهداری از این سینک‌ها کم نمی‌کند و برای داشتن یک سینک گرانیتی با طول عمر بالا بهترِ جانب احتیاط رو در اکثر مواقع رعایت کنید.

  • ضد خش و خط، درست مثل روز اول

سینک‌های گرانیتی به خاطر اینکه از یک ترکیب مصنوعی بسیار بادوام و سخت ساخته‌شده‌اند، به‌راحتی در استفاده‌های روزانه دچار خط و خش نمی‌شوند. البته مگر اینکه به‌قصد دنبال خش انداختن روی سطحش باشید؛ اما به‌طورکلی این نوع ویژگی‌ها سینک گرانیتی رو جزو مواردی با ارزش خرید بالا قرار داده است.

  • تنوع در طرح و رنگ، همان چیزی که با سلیقه شما هم‌راستا است!

همان‌طور که در بخش‌های قبل نیز اشاره کردیم سینک‌های گرانیتی از ترکیبات مصنوعی مقاومی به وجود آمدند و همین جمله به معنی این است که طی مراحل ساخت و تولید می‌توان طرح‌ها و رنگ‌های بی‌نهایتی را به این سینک‌ها بخشید، پس با طیف وسیعی از رنگ و طرح مواجه هستیم و این قضیه دقیقاً برخلاف سینک‌های استیل که در طیف بسیار محدودی از رنگ در دسترس هستند، می‌باشد؛ بنابراین سینک گرانیت از این بابت هیچ‌گونه حدومرزی ندارد. از طرف دیگر سینک‌های گرانیتی اغلب خود رنگ هستند یعنی رنگ آن‌ها به دلیل نوع گرانیت استفاده‌شده در ساخت آن‌ها است. به همین دلیل هم بسیار کم دچار تغییر رنگ می‌شوند. ناگفته نماند که سینک‌های گرانیتی به رنگ تیره نسبت به نوع روشن از حساسیت بیشتری در مقابل لکه پذیری برخوردار هستند، پس اگر چندان وقت سروکله زدن با تمیز کردن مداوم سینک را ندارید توصیه می‌شود که سینک‌های گرانیتی با رنگ‌های روشن تهیه کنید که لکه پذیری کمتری دارند.

  • برای سلامت خانواده

حتماً برای شما هم پیش‌آمده که مواد غذایی خام و یا باقی‌مانده غذاها را روی سینک برای چندساعتی رها کرده باشید. این مسئله با توجه به زندگی پرمشغله این روزها طبیعی است اما باید قبول کنید که در چنین حالتی میکروب‌های خطرناک به‌راحتی به مواد غذایی وارد می‌شوند، بنابراین باید به محیط آشپزخانه و سینک توجه ویژه‌ای داشت که این مسائل می‌تواند باوجود یک سینک‌ گرانیتی حل شود. درواقع سینک‌های گرانیتی از مواد آنتی‌باکتریال و ضد میکروبی برخوردار هستند که باعث می‌شود میکروب‌ها و باکتری‌ها در سینک رشد نکنند و به‌طور آنی از بین بروند.

  • سینک گرانیتی، یک سینک بی‌صدا

یکی از ویژگی‌های وجود ضخامت و تراکم در سینک‌های گرانیتی این است که به کاهش صدای تولیدشده در هنگام شستشو کمک زیادی می‌کند و سروصداهای هنگام شست‌وشو با سینک استیل را ندارد. از طرف دیگر شرکت فولکو به شما سینک با متریال خاص ارائه می‌دهد به‌طوری‌که دارای ظاهری بسیار شیک و زیبا است، به‌گونه‌ای که ظاهراً از مواد بسیار لوکس و گران‌قیمت برای ساخت آن‌ها استفاده‌شده اما هزینه‌ای بسیار پایین‌تری را تقبل می‌کنید.

کابینت فولکو

خرید سینک گرانیتی

حتی باوجود تمامی مزایای مذکور بازهم ممکن است دچار تردید باشید، می‌توانید با مشاهده و بررسی بیشتر سینک‌های گرانیتی در فروشگاه‌ اینترنتی فولکو می‌توانید با انواع رنگ‌های متنوع سینک گرانیتی آشنا شوید و بیشتر تحقیق کنید.

به یاد داشته باشید که همان‌طور که قبلاً یادآور شدیم یکی از نکات مهم در زمان خرید سینک ظرف‌شویی، توجه به عمق لگن است. سینک‌های عمیق‌تر باعث پنهان ماندن ظروف و قابلمه‌ها در داخل سینک می‌شوند و فضای خانه را مرتب‌تر نشان می‌دهند. اگر به فضای عمیق‌تر نیاز دارید در زمان خرید سینک گرانیت حتماً این مسئله را در نظر بگیرید، زیرا پس از خرید سینک کم‌عمق ممکن است پشیمان شوید.

نصب سینک گرانیتی

نصب سینک‌های گرانیتی بسیار راحت است، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که به سبب وزن سنگین آن‌ها نسبت به سینک‌های استیل لازم است تا فردی مجرب و متخصص این وظیفه را به عهده بگیرد. ممکن است هزینه‌ی اندکی برای نصب این مدل سینک بپردازید اما می‌توانید از نتیجه‌ی نصب مناسب و صحیح آن اطمینان حاصل کنید.

در باب قیمت سینک‌های گرانیتی

به‌طورکلی زمانی که صحبت از معایب سینک گرانیتی می‌شود، عده‌ای به قیمت بالای آن اشاره می‌کنند؛ اما در همین راستا باید در نظر بگیرید که همان‌طور که اشاره شد سختی و دوام سینک‌های گرانیتی به‌مراتب بالاتر از سینک‌های استیل و یا سایر انواع سینک است؛ بنابراین همین فاکتورها عاملی برای بالا رفتن عمر مفید سینک‌های گرانیتی به‌حساب می‌آید.

لازم به ذکر است که درست است که می‌توان بحث قیمت این نوع از سینک‌ها را با سایر انواع سینک متفاوت دانست، اما قطعاً نمی‌توان آن را به‌عنوان معایب سینک گرانیتی به شمار آورد. درواقع شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای بیشتر صاحب سینکی بادوام و زیبا شوید که سالیان طولانی برای شما کار خواهد کرد و نیازی به تعویض سالیانه آن نخواهید داشت.

اما به‌طورکلی قیمت سینک‌های گرانیتی و انواع سینک‌های دیگر با توجه به طرح و شکل و همچنین سایز سینک می‌تواند بسیار متنوع باشد. با توجه به نوسانات قیمتی در کشور، نمی‌توان قیمت دقیقی از سینک‌ها را ارائه کرد. ولی شما می‌توانید قیمت سینک‌ها را به‌صورت آنلاین از سایت فولکو مشاهده و بررسی نمایید.

سخن پایانی

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید شرکت فولکو افتخار دارد که انواع سینک‌های گرانیتی را در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف خدمت شما عزیزان ارائه داده و در کنار آن با ارائه اطلاعاتی مفید در باب یک انتخاب موفق و به‌صرفه شما را یاری می‌کند؛ بنابراین امیدواریم که این اطلاعات در راستای یک خرید موفق به شما کمک کرده باشد.

سینک-گرانیتی