چگونه آشپزخانه مرتب داشته باشیم؟

حتما برای شما هم پیش آمده است که بخش اعظمی از زمان نظافت منزل را صرف تمیز کردن فضای آشپزخانه کنید و باز هم در نهایت نمی توانید آن طور که باب میل تان هست  این فضا را مرتب کنید.واقعیت است که آشپزخانه به عنوان یکی از فضاهای پر کاربرد به خصوص آشپزخانه های اپن امروزی نیاز مرتب کردن روزانه و شاید هم چندباره دارد.در این مطلب می خواهیم در غالب چند ترفند ساده و مهم پاسخ سوال چگونه آشپزخانه مرتب داشته باشیم؟ را به شما بدهیم تا در کمترین زمان ممکن آشپزخانه ای تمیز و مرتب داشته باشید پس با ما همراه باشید.

هر روز آشپزخانه را نظافت کنید

همان طور که گفته شد آشپزخانه به عنوان یکی از فضاهای پرکاربرد نیاز به نظافت بیشتری دارد.شما میتوانید نظافت این فضا را به پایان هر روز و انجام تمام فعالیت های پخت و پز روزانه موکول کنید،جا به جایی ظروف شسته شده،تمیز کردن گاز،کف و... از جمله فعالیت هایی است که باید روزانه آن هارا انجام دهید.توجه داشته باشید که در برنامه نظافتی خود در هر هفته نظافت کلی آشپزخانه را فراموش نکنید.

ظروف کثیف را بلافاصله بشویید

یکی از راه حل هلی مرتب ماندن فضای آشپزخانه تان شستن بلافاصله ظروف مصرفی است.با این روش میتوانبد به سادگی ظاهر آشپزخانه تان را مرتب و منظم نگهدارید توجه داشته باشید که پس از خشک شدن ظروف حتما آبچکان را خالی کنید و ظروف مصرفی را به جایگاهشان در کابینت ها باز گردانید.توجه داشته باشید که آبچکان های کابینتی برای شما که زمان زیادی برای نظم دهی به آشپزخانه ندارید بهترین گزینه است.

به خریدهایتان سر و سامان دهید

اکثر خانم های خانه دار وظیفه ی خرید روزانه و یا خرید هفتگی را بر عهده دارند.یکی از پاسخ های اصلی به این سوال که چگونه آشپزخانه مرتب داشته باشیم؟ اولویت دادن به جایگزاری خرید های منزل است.قبل از خرید های خانه چه روزانه و چه هفتگی حتما از مایحتاج خود لیستی تهیه کنید تا خرید اضافه و یا کمتر از نیاز نداشته باشید.پس از خرید پیش از هر کاری لوازم خریداری شده را در جای معین شان جایگذاری کنید با این کار از شلوغ شدن فضای اطرافتان کم می کنید و تمرکز بیشتری رو فعالیت خود خواهید داشت.یکی از راه های نظم دهی به خرید ها استفاده از سوپرمارکت ها در آشپزخانه است.نظر کاربران

    نظری تا کنون ثبت نشده است.

ارسال نظر