مطبخ کثیف

آشپزخانه تمیز و کثیف چیست؟

امروزه در بسیاری از منازل داشتن 2 عدد آشپزخانه موسوم به آشپزخانه تمیز و آشپزخانه کثیف مد شده است.آشپزخانه تمیز در واقع آشپزخانه ای است که در معرض دید می باشد و از نظر مساحت و زیبایی بهتر از آشپزخانه کثیف است.این آشپزخانه رو به اتاق پذیرایی یا لیوینگ رو بوده و دکور زیبایی دارد،این دکور می تواند با یک کانتر یا جزیره از فضای لیوینگ روم جدا شود.در این آشپزخانه کارهای پخت و پز انجام نمی شود و بیشتر جنبه دکوری دارد.هرچندگاهی در این آشپزخانه یخچال،ماکروفر و برخی دیگر از لوازم آشپزخانه وجود دارد و استفاده می شود.معمولا کارهای مربوط به شستشو،خردکردن گوشت و سبزی و شستن میوه در فضای پشت این آشپزخانه انجام می شود که به آن آشپزخانه کثیف می گویند.

آشپزخانه کثیف به لحاظ نمای ظاهری چندان زیبا نبوده و در آن از یک کابینت و سینک ظرفشویی و همچنینی گاز رو میزی و هود و ... استفاده می گردد.متراژ این آشپزخانه معمولا کوچکتر از آشپزخانه تمیز است.

در طراحی دکوراسیون داخلی نمای ظاهری آشپزخانه اهمیت بسیار بالایی دارد و لذا در طرح مدرن و کلاسیک اهمیت دادن به ظاهر آشپزخانه کثیف بسیار مد نظر قرار می گیرد.کابینت در آشپزخانه تمیز طراحی بهتری نسبت به آشپزخانه کثیف دارد و در سال 2015 و 2016 کانتر های بار مانند در طراحی آن ها استفاده می گردد.

در این سال های اخیر طرح های مدرن نسبت به طرح های کلاسیک بیشتر استفاده داشته اند. ،وجود آشپزخانه کثیف و تمیز در هر دو سبک کابینت کلاسیک و کابینت مدرن کاربرد دارد.لازم به ذکر است بیشترین ورق های مورد استفاده در سال های اخیر در این سبک ها عبارت بودند از:چوب و ممبران در سبک های کلاسیک و ورق های هایگلاس ملامینه و پلی گلاس در سبک های مدرن و همچنین معروفترین و پر استفاده ترین برند ها شامل : ایگر اتریش،نیمن آلمان،فینسا اسپانیا،ای جی تی ترک،ایشیک ترک و سایر برند های دیگر.نظر کاربران

    نظری تا کنون ثبت نشده است.

ارسال نظر