طراحی کابینت آشپزخانه

طراحی کابینت آشپزخانه نقش مهمی در دکوراسیون دارد.امروزه بنابر افزایش تقاضا،انواع و اقسام مدل ها،طرح ها و رنگ های مختلف کابینت در بازار موجود است.اگر شما به عنوان یک خریدار به مغازه ها مرتبط با کابینت ها سری بزنید بی شک به علت فراوانی گزینه های مورد انتخاب سردر گم خواهید شد.

از یک سو کابینت ها هم از نظر کاربرد و زیبایی مورد توجه هستند.همانطور که گفته شد انواع و اقسام بسیار متنوعی از کابینت در بازار موجود است،از انواع قدیمی آن گرفته تل مدل های جدید و مدرن و...

با در نظر داشتن این نوع تنوع،نخستین نکته مهم در انتخاب کابینت توجه به این اصل است که بدانید چه نوع کابینتی بهترین کارآیی زا برای کاربرد ویژه ی شما دارد.در طراحی آشپزخانه همچون طرح کابینت،رنگ آشپزخانه،نور،پرده،گل و تزئینات و ... را در نظر داشت.

در طراحی باید نوع سیستم آشپزخانه مشخص گردد.آشپزخانه را میتوان راهرویی L شکل،U شکل و یا V شکل طراحی نمود.چیدمان کابینت باید به گونه ای باشد که اولا شکیل و مستحکم باشد،ثانیا تمام وسایلی که در یک زمان خاص مورد احتیاج است در کوتاهترین زمان ممکن قابل دسترس باشد.

چند راه مفید و ساده برای بزرگتر جلوه دادن آشپزخانه در این بخش می توانید مطالعه نمایید.

به این نکته مثلث دستیابی آشپزخانه گویند،اضلاع این مثلث عبارتنداز:یخچال،سینک و اجاق گاز میباشد که هرکدام به ترتیب محل دپوی مواد اولیه آشپزخانه محل آماده سازی و پردازش مواد و بالاخره عملیات پخت و پز مواد است.از آن جایی که بیشترین وقت آشپز حول این سه مرحله گرفته میشود،نزدیکی آن به یکدیگر موجب سهولت در کارخواهد شد.آخرین مرحله در طراحی تکمیل ساختمان آشپزخانه که در حقیقت وارث تمامی محاسن و معایب مهندسان معماران واستادکاران است میباشد.از این سو میبایست با تمامی مسائل و معایب احتمالی کار ساختمان که به جای گذاشته شده است کنارآیید و از سوی دیگر تمامی تلاش را به این نکته معطوف کند که زیباترین طرح ممکن را برای فضای آشپزخانه فراهم آورد تا تمتم آنچه را که وظیفه اصلی کابینت است به جا آورده شد.نظر کاربران

    نظری تا کنون ثبت نشده است.

ارسال نظر