اجاق گاز های رومیزی

راهنمای خرید اجاق گاز رومیزی

امروزه اجاق گازهای رومیزی یکی از تجهیزات مدرن آشپزخانه می باشد به طوری کلی اجاق گاز در آشپزخانه یکی از لوازم مهم می باشد که باید در هنگام انتخاب آن دقت بیشتری کرد زیرا که علاوه بر زیبایی،مهمترین نکته در نظر داشتن نکات ایمنی و استانداردهای لازم برای آن می باشد.

در این مقاله به تام در مورد چند نکته مهم که در انتخاب یک اجاق گاز رو میزی مناسب باید مد نظر داشته باشید صحبت می کنیم.همینطور انواع اجاق گازهای رومیزی و نحوه تمیز کردن گازهای رومیزی را هم به صورت مختصر توضیح داده ایم.در سال های گذشته اجاق گازها به صورت مبله تولید می شدند.در حال حاضر با توجه به پیشرفت تکنولوژی که در همه زمینه های صنعتی حاصل شده است،اجاق گازهای رومیزی نیز در بسیاری جهات شامل این پیشرفت شده اند،در بازار مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته است.همانطور که از نام این نوع اجاق گازها مشخص می شود،آنها به صورت صفحه ای بر روی قسمت های خاصی مانند روی کابینت ها نصب می شوند و آن ها قابلیت جا به جایی ندارند.

مزایا اجاق گازهای رومیزی نسبت به اجاق گازهای مبله:

در آشپزخانه فضای کمتری را اشغال می کنند و در نتیجه گزینه مناسبی برای آشپزخانه های کوچک می باشد.

ظاهر زیبای آن ها نظر بیشتر خریداران را به خود جلب می کند.

در بازار لوازم خانگی اجاق گاز های رومیزی متنوعی می توان یافت که از نظر ابعاد و شکل هم با اجاق های قدیمی تفاوت کرده اند و از شکل های مستطیل همیشگی،خارج شده و در اشکال هندسی مختلف دیگر مانند چند ضلعی،دایره و نیم دایره طراحی شده اند.

تولیدکنندگان مختلف با توجه رقابت در بازار سعی بر تولید محصولات با کیفیت بالا دارند و موظف هستند که علاوه بر زیبایی نکات ایمنی را دقیقا در محصولات خود در نظر داشته باشند،کارخانه های ایرانی نیز در این امر پیشتاز بوده و محصولات مناسبی را تولید می کنند.

انواع اجاق های رومیزی با در نظر داشتن جنس صفحه:

استیل

شیشه ای

سرامییکی

ترکیب شیشه با دیگر متریال

نکات کلیدی برای خرید اجاق گازهای رومیزی:

اولین نکته در هنگام خرید در نظر داشتن استانداردهای لازم و گارانتی محصولات می باشد.

با توجه به تعداد افراد خانواده و نسبت مصرف اجاق را انتخاب کنیم.

به فاصله شعله ها دقت کنیم تا در هنگام استفاده دچار مشکل نشویم.

ترموکوبل یکی از مهمترین ویژگی هایی است که هنگام خرید باید به آن توجه کرد چرا که این ویژگی سبب می شود تا هنگام مصرف،اگر شعله بر اثر عوامل مختلف مانند وزش باد خاموش شود جریان گاز را به صورت خودگار قطع کند و گاز در محیط منتشر نمی شود.

تمیزکردن اجاق گازهای رومیزی:

از آنجا که اجاق ها یکی از مهمترین و پرمصرف ترین تجهیزات در آشپزخانه می باشد،از نظر بهداشتی و مراقبت و پاکیزگی آنها بسیار مهم است.

با رعایت نکات زیر و به کارگیری آنها می توان این امر را به خوبی انجام داد:

برای تمیزکردن اجاق گاز دقت شود که سرد باشد.

برای تمیز کردن اجاق گازها بهتر است از محلول جوش شیرین استفاده کنیم به طوری که محلول مورد نظر را به کمک حوله نرم بر روی سطح صفحه می زنیم و بعداز حدود10دقیقه آن را با حوله خشک می کنیم.نظر کاربران

    نظری تا کنون ثبت نشده است.

ارسال نظر